Pronájem vil v Thajsku

Nui Bay Villas KO LANTA / KRABI

Kontakt Mapa webu
CZ / EN

INFORMACE

 1. Popis ostrova Ko Lanta
 2. Ubytování Ko Lanta
 3. Základní informace o Thajsku
 4. Ceny
 5. Časový posun
 6. Kriminalita
 7. Nákupy a suvenýry
 8. Spropitné
 9. Zajímavá místa
 10. Zastupitelské úřady
 11. Zdravotní péče, očkování, hygiena
 12. Potápění Ko Lanta
 13. Levné letenky Thajsko
 14. Rezervace a storno podmínky

1. Popis ostrova Ko Lanta:

KO LANTA se skládá ze dvou ostrovů Lanta Noi (menší přírodní ostrov kde nejsou žádné resorty) a turisty navštěvovaný Lanta Yai (cca 28 km dlouhý, 152 km2), který leží 70 km jižně od mezinárodního letiště Krabi. Lanta Yai je jedním z 52 ostrovů provincie Krabi a také součást národního mořského parku Lanta Marine National Park. 25 km panenských pláží a především západní strana ostrova nabízí jedno z nejromantičtějších míst v Thajsku a jihovýchodní Asie. Minimálně dvacet tisíc převážně muslimských obyvatel ostrova jsou rybáři, zemědělci na plantážích, nebo pracují v oblasti turismu. Menší rodinné resorty přátelské atmosféry jsou postavené do výše palem a jsou vybudovány z přírodních materiálů.

Je tu několik rybářských vesnic, kokosové, kaučukovníkové a banánovníkové plantáže, které jsou lemovány deštným tropickým pralesem s kopci dosáhující výšky přes 250 metrů. Nedaleké korálové ostrovy nabízejí ideální podmínky pro potápění. Kromě pestrobarevných korálových útesů jsou zde místa pro pozorování žraloka velrybího, leopardího, barakud a tuňáků. Nejkrásnější potápěčské lokality jsou okolní ostrůvky Ko Rok, Ko Haa, Ko Ma, Hin Bida, Ko Kradan, Ko Phi Phi Lae, Fantasy Rock, Sharks Point a ohromné korálové zahrady Hin Daeng a Hin Muong s viditelností až 30 m pod vodou.

Okolní známější ostrůvky jsou Phi Phi Islands (40 min. lodí), Krabi – Ao Nang Bay (80 min. lodí) či Phuket (90 min. lodí), kam také doporučujeme uskutečnit výlety. Pro poznávání členitého ostrova (který projedete za cca 4 hodiny) doporučujeme zapůjčit si motocykl či místní „tuk tuk“ pro 4 osoby a zážitkem je navštívit: místní trhy u městečka Saladan, vyhlídku View Point, jízdu na slonech k jeskyni Tiger Cave či vodopádu, projížďka loďkou přírodními mangrovníkovými kanály s ostrůvky Ko Bu Bu a Taleng Beng, rybářskou vesnici s místními obyvateli Gypsy Village, městečko s poklidnou atmosférou a rybími trhy Lanta Old Town a jižní cíp ostrova Ta Noad Cape s národním parkem Mu Koh Lanta a majákem s pěkným výhledem. Západy slunce a výhled na ostrovy Ko Phi Phi si vychutnáte z celého západního pobřeží ostrova a jsou lahůdkou pro milovníky romantiky.

Z mezinárodního letiště Krabi se dostanete na ostrov Ko Lanta po 90 minutách jízdy taxíkem včetně trajektu lodí. Další mezinárodní letiště je na ostrově Phuket (dosažitelné po 3 hod. jízdy taxíkem či 2 hod. jízdy lodí) nebo ve městě Trang. Přelet z Bangkoku trvá necelých 80 min. Ostrovy Ko Lanta Yai a Ko Lanta Noi jsou spojeny s pevninou trajektem (2x cca 15 min.). Členitý ostrov porostlý bujnou tropickou vegetací má mnoho malebných písečných pláží, které omývá průzračné Andamanské moře. Přivítá Vás přátelský úsměv místních domorodců, celoroční teplé klima (vzduch 30C / voda 27C, období dešťů září-říjen) a ideální podmínky pro potápění. Na ostrově se nachází několik výborných rybích restaurací (např. Lanta Sea Food, Cook Kai, Same Same but Diferent, Laanlay, View Talay, Orchid, Tavern, Cat Fish…) a mnoho plážových barů (např. Mong, Where Else, Nature Beach Bar, I Bar, The Frog, Feeling Bar, FMCK, Orchid, Mook Anda…). Výhodou je dobrá infrastruktura ostrova s hlavním městečkem Saladan (policie, nemocnice, mezinárodní švédská škola s výukou anglického jazyka, obchody, přístav s lodním spojení s okolními ostrovy Phi Phi-Krabi-Phuket a významným turistickým malajským ostrovem Langkawi).

Pro milovníky aktivní dovolené doporučujeme navštívit region Krabi kde je: zajímavé 18-ti jamkové hřiště Pakasai (cca 70 min. jízdy, fee stojí cca 1.000 THB), přírodní termální jezírka Hot Spring a Emerald Pool u Klong Tom, sochu Buddhy na 500m vysokém vrcholku Wat Am Suea u Krabi (výstup po 1.272 schodech), strmé skalnaté homolky na Ao Nang a Railay Bay s jeskyní Phra Nang Cave, projížďku po tajemné řece Krabi River, úchvatný národní park Khao Sok. Určitě Vás uspokojí i jednodenní výlety lodí na okolní ostrůvky Ko Phi Phi a Bamboo Island, Ko Kradan a Ko Ngai s jednoduchými bungalovy, nádherné šnorchlování na Ko Rok a Ko Ma, Ko Muk s jedinečnou lagunou Sra Morakot, zelený kopcovitý ostrov Ko Jum a doporučujeme pro dobrodruhy i vícedenní výlety na málo osídlené jižní ostrovy Ko Libong, Ko Bulon, Ko Lipe a Ko Tarutao v národním parku Pethra. Objevte i Vy tyto nádherné jižní ostrovy v Andamanském moři, kam ještě nestihnul masově proniknout turistický ruch, jako třeba na známější ostrovy Phuket či Ko Samui.

2. Ubytování Ko Lanta (pronájem luxusní vily Lanta ve vilovém komplexu „NUI BAY VILLA´S“):

Ko Lanta, Nui Bay Villas resort Ubytování jsme pro Vás připravili formou pronájmu stylově vybavené vily Lanta (kolaudace v únoru 2010), která leží v komplexu dvanácti luxusních vilek „Nui Bay Villas“, přímo ve svahu na skalnatém útesu Nui Bay s výhledem na moře, ostrov Ko Haa a jedinečný západ slunce. Jedna z nejlepších pláží ostrova 3 km dlouhá Khlong Nin Beach s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře vhodným i pro malé děti a romantická pláž Nui Beach, se nacházejí pouhých 100 metrů od vilky. Vilový komplex leží na nejkrásnějším místě ostrova v naprosté oáze klidu obklopen bujnou vegetací. Vila Lanta (110 m2) má v přízemí klimatizovanou ložnici s dětským koutkem, koupelnou a WC, po schodech se jde do vrchního patra, kde je obývací pokoj s manželskou postelí (TV, DVD, stropní ventilátor) a kompletně vybaveným kuchyňským koutem (lednice, sporák, rychlovarná konvice, toustovač, gril…) s velkou terasou a výhledem na moře. Nově postavená stylová vila je ideální pro 4 osoby s možností přistýlky. Ubytování a lokalita uspokojí jistě i náročnější klientelu. Ve vilovém komplexu „Nui Bay Villas“ bude v příštím roce otevřena recepce se security servisem a sladkovodní bazén. Pouhých 15 min chůze od vilového komplexu „Nui Bay Villas“ se nachází vyhlášená místní restaurace Cook Kai a sousední resorty Sri Lanta a Amantra se stylovými bary a komplexním servisem, i když určitě si oblíbíte typický thajský Simple Bar s výhledem na Nui Beach a širé moře, který se nachází v těsném sousedství „Nui Bay Villas“.

3. Základní informace o Thajsku:

Geografické údaje
Poloha: jihovýchodní Asie
Oficiální název: Thajské království, dříve Siam
Hlavní město: Bangkok - 6 600 000 obyvatel
Královský Palác v Bangkoku Jazyk: thajština (81%), dalších 76 jazyků
Náboženství: théravádový buddhismus (94%), muslimové (4%)

Měna, kurzy
Měna: 1 Baht (THB) = 100 satangů
Orientační kurz (květen 2010): 1 THB = 0,60 Kč (1 EUR = 41 THB)
Většina dobrých hotelů vám peníze vymění, ale v horším kurzu. Síť bank je poměrně velice hustá a síť směnáren zejména v turistických centrech ještě hustší. Většinou se doporučuje vyměnit si základní potřebnou částku ve směnárně na letišti a pak měnit průběžně. Nejlepší kurz dostanete při výběru z bankomatů, které jsou i na ostrovech.

Klimatické podmínky
Období dešťů: květen - říjen
Vlkost vzduchu: 66 - 80%
Chladné roční období: 30°C přes den a okolo 20°C v noci
Teplé roční období: přes 35°C a ani v noci neklesají pod 25°C
Extrémní počasí vás může potkat na severu země, kde v chladném období mohou teploty v noci klesnout až na 10°C, zato však v období horka tu denní teploty lehce přesáhnou 40°C.
V monzunovém období prší třeba jen několik hodin, ale deště jsou vydatné a obloha je většinou zatažená. V oblasti Krabi nejvíce prší v období od září do října.

4. Ceny

Krabi, Thailand

V Thajsku je velmi levné jídlo.

Ceny jsou pouze orientační a mohou se místně a sezónně lišit.

Ceny v obchodě (v THB)
Pitná voda 1 l: 10-20
Ovoce 1 kg dle druhu: 10-60
Zmrzlina: 10-50

Ceny v restauraci (v THB)
Jídlo v restauraci: od 60
Thai restaurants, Ko Lanta Hamburger, rychlé občerstvení: od 30
Pivo 0,5 l: od 35

Plážové služby
Pronájem slunečníku a lehátka/den: 200
Vodní sporty: 200
Pohledy: 6-10
Známka do ČR (r. 2004): 15
Tričko: 100
Tričko s límečkem: 250-300
Letní boty: od 200
Thajská masáž v hotelu: od 250/1,5 h.

5. Časový posun

GMT + 7 hodin, Středoevropský čas + 6 hodin

Napětí je 220 - 230 V.
Používají se zástrčky s plochými póly, adaptéry jsou k dostání ve všech obchodech s elektrickými potřebami.

6. Kriminalita

Několik doporučení:


7. Nákupy a suvenýry

Nui Bay Villas, Villa Lanta

thajské hedvábí, šperky, keramika, proutěné zboží, výrobky z lakovaného dřeva

8. Spropitné

Spropitné se stává běžné. V mnoha lepších restauracích účtují automaticky 10%.

V tomto případě dávejte spropitné jen pokud jste s obsluhou mimořádně spokojeni.

V restauracích, kde se nevybírá spropitné automaticky a jste s obsluhou spokojeni můžete dát desetiprocentní spropitné.


9. Zajímavá místa

Ko Lanta diving location

Bangkok
Bangkok neboli Benátky Východu leží na naplavených březích řeky Chao Phraya, pouze několik kilometrů nad ústím této řeky do Thajského zálivu. Je to residence královské rodiny a setkávají se zde všechny hospodářské, průmyslové a finanční tepny, je to nejdůležitější thajský přístav a žije zde přes 10% všech Thajců.

Kambodža, Ankor-Wat Phuket
Phuket je největší thajský ostrov (550 km2) a zároveň jediný ostrov, který je také provincií (nejbohatší v zemi). S pevninou je spojen slavným mostem milenců jménem "saphán Sarasim". Býval regionální centrálou s bohatou a barvitou historií. 70% povrchu Phuketu je hornatých; západní pohoří prochází ze severu na jih (ostrov je 48 km dlouhý). Zbývajících 30% ostrova, hlavně ve středu a na jihu, jsou roviny. Je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí v jihovýchodní Asii (více než 1 mil./rok). Ostrov trpící náporem turistů si nadále zachovává azurové moře a bělostný písek. Dokonalá infrastruktura (kompletně obnovená po tsunami v roce 2004) a nepřeberné množství atrakcí uspokojí i nejnáročnější klientelu. Ostrov má letecké spojení.

Národní park Phang Nga Národní parky
Nejnavštěvovanější je národní park Khao Yai.
V národních parcích se setkáte,při troše štěstí, s divokými slony, jeleny, cibetkami, tygry, nosorožci a řadou dalších velkých zvířat. Milovníci ptactva zase zamíří do hor národního parku Doi Suthep a Doi Inthanon - kde se nabízí jedinečné příležitosti pozorování vzácných druhů ptáků nebo do NP Khao Sam Roi Yot na jihu Thajska a řady dalších mořských národních parků v této oblasti. Divukrásný podmořský život uchvátí každého a reklamní slogany o "posledních rájích na zemi" skutečně nelžou.


10. Zastupitelské úřady

Embassy of the Czech Republic
71/6 Soi Ruamrudee 2
Lumpini Ploenchit Road
Patumwan
P.O.Box 552, Bangkok
Ayuthaya
Tel.: +662-2553027, 2555060
Fax: +662 2537637
email: bangkok@embassy.mzv.cz

Konzulární oddělení, tel: 662 2554978
Ambulance: 2811544
Hasiči: 199
Dálniční policie: 2816241
První pomoc: 2551133-6
Městské policejní rádiocentrum: 2467338-42
Turistická policie: 1155, Bangkok:

11. Zdravotní péče, očkování, hygiena

Úroveň zdravotnických služeb v Thajsku je celkově dobrá; vysokou úroveň poskytovaných služeb si udržují především soukromá zdravotnická zařízení. Ceny za zdravotnické služby jsou závislé na typu zdravotnického zařízení. Bezplatná péče neexistuje; léky, zejména dovozové, jsou poměrně drahé. ČR a Thajsko nemají dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče. Turistům se proto doporučuje vyřídit si před cestou do Thajska zdravotní pojištění.

12. Potápění Ko Lanta (česká potápěčská základna)

http://www.octopus-divers.com

13. Levné letenky Thajsko

http://www.siamtravel.cz

14. Rezervace a storno podmínky

K závazné rezervaci je nutno zaslat e-mailem objednávku, kde jsou základní údaje o nájemci vily (jméno a příjmení, termín pronájmu, počet osob, adresa trvalého bydliště, kontakt, údaje o letu). Do 3 dní po obdržení objednávky Vám majitel vily Lanta (Colombo Trading s.r.o.) potvrdí objednávku a vystaví zálohovou fakturu na 10% z ceny. Měsíc před zahájením pronájmu vily Lanta, Vám bude zaslána doplatková faktura se splatností 7 dní. Jakmile bude Vaše platba připsána na náš účet, bude Vám vystaven ubytovací poukaz (Voucher) na základě kterého budete při příjezdu a předložení na recepci koplexu vilek Sunset Holiday Villas ubytování. Mezi pronajímatelem a nájemcem bude sepsána běžná smlouva o pronájmu nemovitosti na dobu určitou.

Nezávaznou rezervaci (bez složení zálohy) jsme schopní Vám rezervovat 14 dní. Při zrušení závazné rezervace do 60 dní před zahájením pronájmu si firma Colombo Trading s.r.o. (pronajímatel) účtuje stornopoplatek ve výši 500 Kč a zálohová platba bude do týdne poukázána zpět na účet nájemce. Při zrušení závazné rezervace do 30 dní před zahájením pronájmu vily Lanta, firma Colombo Trading s.r.o. (pronajímatel) účtuje stornopoplatek nájemci ve výši 10% z ceny . Při zrušení závazné rezervace do 30 dní před zahájením pronájmu vily Lanta, firma Colombo Trading s.r.o. (pronajímatel) účtuje stornopoplatek nájemci ve výši 10% z ceny . Při zrušení závazné rezervace od 10 dní – 24 hod. před zahájením pronájmu vily Lanta, firma Colombo Trading s.r.o. (pronajímatel) účtuje stornopoplatek nájemci ve výši 20% z ceny . Přeplatek bude zaslán zpět na účet nájemce do 7 dní od zrušení rezervace. Rezervace se dá zrušit pouze písemně.


webdesign Estetica s.r.o.